Skip to content Skip to footer

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) halk dilinde kalem tekniği diye de bilinen saç ekimi uygulamasıdır. Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) tekniğini diğer saç ekim tekniklerinden ayıran belirli noktalar vardır. Saç ekimi tekniklerin hepsinde donör bölge olarak belirlenen iki kulak arası ense bölümünden saç kökleri (greftler) toplanır. Toplanan greftler ekim planlanan bölgeye mikro kanallar açılmasının ardından yerleştirilir. Dhi saç ekimi (Traşsız Saç Ekimi) ise toplanan greftler kullanılacak olan implanter ile kanallar açılmadan ekim işlemini de içinde barındıran iğnelere yerleştirilerek direk ekim aşamasına geçilir.

Dhi saç ekimi tekniği (Traşsız Saç Ekimi) ile operasyon yapıldığında greftlerin toplanmasının ardından mikro kanalların açılma işlemi olmayıp direk ekime geçilmesiyle greftler dışarıda bekleme süresi en aza inmektedir.

Dhi saç ekimi (Traşsız Saç Ekimi) ile uygulama esnasında kökler birbirlerine daha yakın ekilebilir. Bunun neticesinde ise ekim sonrası görünüm doğallığa daha yakın olacaktır. Uygulama sırasında kullanılacak olan özel araç ve teçhizatlar, uygulama yapılan alanda izlerin minimum düzeyde kalmasına yardımcı olur.

İhtiyaç duyulan bölgelere doğrudan ekim yapılabildiği için saç dökülmesi henüz devam etmekte olan bireyler içinde avantaj teşkil etmektedir. İşlemler devam ederken kanal açılabilmesi ve ekim yapılabilmesi bu yol ile mümkündür.

Tüm bunlar ile beraber Dhi saç ekimi (Traşsız Saç Ekimi) gerçekten deneyim ve dikkat isteyen bir yoldur. Bu nedenle diğer saç ekim yöntemlerinden fiyat olarak biraz maliyeti daha yüksek olabilmektedir. Fakat neticesinde elde edilecek doğallık ve kalite bu maliyete değecektir.

Merhabalar, Size nasil yardimci olabiliriz?