Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fut Yara İzi Düzeltme Nasıl Yapılır?

Saç ekiminin arkasında uzun bir deneyim geçmişi vardır. Yine de yara izi hala bu tedavinin risklerinden biridir. Günümüzde hastaların büyük çoğunluğunun tercih ettiği iki tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunların her biri farklı yara izi riskleri sunar. Bu durumda seçtiğiniz cerrah, deneyim geçmişi ve yeteneklerinin verimlilik derecesi oldukça etkilidir. Ameliyatın sonucunu ve bekleyebileceğiniz izlerin durumunu da belirler. Saç ekimi tedavisi, mükemmeli hedefleyen modern yöntemleri benimser. Prosedürde beklenmedik hatalar olduğunda, cerrahlar bunu düzeltebilir. Tam ve istenen bir sonuca ulaşmak için. Yara izlerini düzeltmek ve hastalara iyi, sağlıklı ve doğal görünümlü saç / saç derisi sağlamak için çeşitli teknikler vardır. Örneğin: Saç Derisi Mikropigmentasyonu (SMP), Tricopigmentation (TMP), Lazer tedavisi vb. Bu makalede FUT tekniği kapsam ve odak noktamız üzerinde olacaktır. FUT skar düzeltmesinin nasıl yapıldığını ele alacağız. Saç ekimi yaptırmış ve istenmeyen yara izlerinden muzdarip bir hasta olmanız oldukça olasıdır. Ya da daha önceki bir kazadan kaynaklanan bir yara iziniz olabilir. Her iki durumda da, bu makalede size sağladığımız bilgilerin yardımcı olacağını umuyoruz.

 

,

 

FUT Yara İzi Düzeltme Nasıl Yapılır?

 

1. Genel Bakış: Yara İzi Düzeltme İçin FUT Yöntem

  FUT, skar bölgesini onarmaya yardımcı olan bir tedavi tekniğidir. Bu iz genellikle saç ekiminden kaynaklanır. Cerrahlar, grefti kafa derisinin donör bölgesinden skarın bulunduğu kısma çıkarır. Doktorlar saç kökü greftlerini alır. Daha sonra her bir saçı küçük kesilerle alıcı kısma yerleştirirler. Genellikle ince şeridi başın arkasından alırlar. İnce olması gerekir, aksi takdirde yara izi yine de hoş görünmeyecektir. Yara izi boyutu, kaç greft ekilmesi gerektiğini belirler. Greftlerin tahmini yüzde 70’i yara dokusunda kalıyor. Yara izi düzeltmenin diğer bir yöntemi FUT olarak adlandırılır: “yara eksizyonu”.  

 2. Yara İzi Düzeltme İçin Başka Bir Seçim: Yara İzi Eksizyonu

  Bu durumda cerrahlar yara dokusunu çıkarır. Ardından alanı geri dikerler. Bu tekniğin sadece kafa derisinde elastik cilt bulunan hastalar için uygun olduğunu unutmayın. Cerrahlar tedavi sürecinde skar eksizyonu ve “FUE” yöntemini birlikte kullanabilirler. Saç ekimi uzmanları tedavi sürecini lokal anestezi altında uygular. İşlemin onuncu gününden sonra dikişleri alabilirsiniz. Bu konuya aşağıda tekrar değineceğiz. Şimdiye kadar FUT yönteminin temellerini ele aldık. Yara izi düzeltme için FUT tekniği ile ilgili temel bilgilere sahip olduğunuz için fiyatı merak etmelisiniz. Eğer öyleyse, lütfen okumaya devam edin. Ayrıca, hangi faktörlerin iyi bir saç ekimi sonucunu belirlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Bu aynı zamanda mükemmel, hatasız ve hassas bir saç ekimi için de gereklidir.

3. Yara İzi Düzeltme Maliyeti Ne Kadar? (FUT)

  Yara izinin düzeltilmesi için birkaç faktöre bağlıdır. Klinikler, maliyeti ve fiyatı dikkate almadan önce birçok faktörü değerlendirir. Belli bir miktar paradan bahsetmek mümkün değil. Küçük izler yoğun cerrahi çaba gerektirmez. Cerrahların operasyondan önce kapsamlı bir değerlendirme ve inceleme yapmaları gerekir. Daha büyük izler için daha fazla uğraşmaları gerekir. Bu da ameliyattan sonra tedavi gerektirebilir. Bu süreçte izler sonsuza dek kaybolur. İyileşme aşamasından sonra görünmez hale gelirler. Unutmayın, faktörlerden biri büyük ölçüde fiyatı belirler. Yara izinin düzeltilmesi çoğunlukla yaranın boyutuna bağlıdır.

4. Yara İzi Düzeltmesiyle İlgili Sıkça Sorulan Soruların (FUT) Diğer Cevapları

İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

 

  • Yara izi eksizyonu yaptırdıysanız, yaklaşık 2 hafta sürer. Dikişler iyileşince tedavi biter.

Yara İzi Düzeltmesi Yarayı Tamamen Gizler mi?

 

  • Cevap Evet. Cerrahın istediği bölgeye nakledeceği greftler, yara izini tamamen düzelterek gizleyebilmektedir. Yara izi eksizyonu yaptırdıysanız, yara izi eskisi gibi kalın olmayacak ve uzun saçla görünmeyecektir.