Skip to content Skip to footer

Sakal Ekimi

Kişilerin yüzlerinde önemli bir fark yaratan sakallar bazen istenilen seviyede olmamaktadır. Bazen de istenilen yoğunlukta olsa da dağınık olmaktadır. Durum böyle olunca kişilerin görünümü, bu durumdan olumsuz etkilenmektedir.

Sakal ekimi işleminde genellikle kişilerin sakallarında yoğun olan bölümlerinden alınan kıllar seyrek olan bölgelere ekilmektedir. İşlem sırasında kişilerin kendi kıl kökleri kullanıldığından dolayı sonuç oldukça doğal görünmektedir.

Genellikle elmacık kemiklerinin üzerinde yer alan kıl kökleri kullanılmaktadır. O bölgede yer alan kıl kökleri zaten kişileri rahatsız etmekte ve kötü görünmektedir. Bu sebeple orada gereksiz bulunan kıllar toplanarak seyrek alanlara ekilmektedir.

  • Erkeklerin görünüşünde sakal, önemli bir fark yaratan ve eksikliği ile erkekleri mutsuz eden bir unsurdur.
  • Sakal ekimi, teknolojinin gelişmesiyle beraber sakalı seyrek olan veya anormal çıkan kişiler için bir umut olmuştur.
Sakal Ekimi

Estetik açıdan kişilere değer katan sakal; genetik, hormonsal ya da dış etkenlere bağlı olarak zamanla ortaya çıkan durumlar nedeniyle azalabilir. Sakal ekimi uygulaması ile sakallar istenilen hala gelebilir ve ekim yaptıran kişinin yüzünde oldukça önemli farkların yaratılması sağlanır.
Sakal ekimine ihtiyaç duyulması kişinin elbette kendi tercihidir. Ancak ne zaman sakal ekimi dışında seçenek yoktur denecek olursa; karşımıza diğer medikal yöntemlerle geri kazanma durumunun ortadan kalması çıkacaktır.

  • Sakal dökülmesi ilaçlı veya haricen kullanılacak krem ve merhem nedeniyle geri getirilemeyecek nedenlerden döküldüyse sakal ekimine ihtiyaç duyulur.
  • Tercihli bir durum olmakla birlikte kimilerimiz için sakal noksanlığı estetik bir sorundur ve giderilmesi için bu yöntem tercih edilebilir.
  • Operasyon saç ekimi ile aynı altyapı üzerine kuruludur ve ileri düzey bir ameliyat olmaktan öte, lokal anestezi ile yapılan ve kişinin hemen günlük hayatına geri dönebildiği bir uygulamadır.
  • Operasyon deneyimli uzman hekimlerin elinde kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
  • Kişiye herhangi bir protez ve benzeri nakil yapılmaz, uygulamada kişinin kendi kıl kökleri kullanılır.
  • Uygulama yaptırmak için özel bir nekahat süresi gerekli değildir. Kişi herhangi bir zamanda bu yöntemi tercih edebilir.
  • Sakal ekimi kalıcı bir operasyondur. Ekilen köklerin dökülme riski yok denecek kadar azdır.
  • Operasyon uzmanlar tarafından yapıldığı sürece herhangi bir riski söz konusu değildir.