Skip to content Skip to footer

Sapphire Saç Ekimi​

Safir, yeryüzünde bulunan sağlam, keskin ve pürüzsüz yapısı ile özel bir elementtir. Saç kanallarının açılmasında özel işlenmiş safir bıçakların kullanılmasıyla Sapphire bıçak FUE tekniğinde uygulanmaya başlandı. FUE yönteminin en önemli aşaması olan kanal açma bölümünde kullanılacak olan bu özel ürünler, artıları ile kısa bir süre içinde popüler oldu. Kliniğimizde de FUE yönteminde bu ürünlerin kullanılmasına karar verildi ve uzun senelerden beri kullanılıyor. Bu şekilde iyileşme süreçleri kısalarak, uygulama yapılan hastalarımızın memnuniyeti de artığı gözlenmiştir.

Uygulamadan alınan randıman, aletin yaygın kullanımı da yanı sıra getirmiştir. Çelik bıçaklara nazaran daha etkin sonuçlar neden alınmaktadır? Bunun en büyük sebebi safirin pürüzsüz yapısı ve sertliği diyebiliriz. Yıpranması zor olan bu ürün, cilt üstünde kanallar açarken, daha etkili, daha az hasar verici ve daha küçük olmalarını sağlar. Saç ekiminin en önemli aşaması olan kanal açma işlemi için tüm artıları sağlamış olmasından kaynaklı olarak, işlem sonuçlarının da kusursuz olduğu gözlemlenir.

Sapphire Saç Ekimi Faydaları

  • Safir bıçaklı FUE, klasik FUE ile kıyasladığında insizyon sırasında yaşanan titreşimi azaltır. Daha az titreşim olması travma ve doku hasarı gibi komplikasyonları minimum seviyede tutar.
  • Sapphire FUE daha yoğun kök ekimine olanak tanır. İleri düzeyde saç kaybı yaşamış kişiler üzerinde dahi başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.
  • Postoperatif evrenin hastalar açısından daha rahat geçmesini sağlar.
  • Safir bıçaklar mikro kanallar açılmasına olanak sağladığı için foliküllerin yerlerinden oynaması ya da açılarının değişmesi riskleri ortadan kalkmış olur.
  • Safir FUE operasyonları, kullanılan ekipmanlar ve alınan sonuç yönünden incelendiğinde, oldukça kaliteli bir mükemmeliyet sunar.
Merhabalar, Size nasil yardimci olabiliriz?